چاپ افست چیست ؟

معرفی چاپ شادنقش

این شرکت یک مجموعه با سرمایه بخش خصوصی است که با بهره گرفتن از دانش کارشناسان متخصص و تجهیزات به روز صنعت تبلیغات، تلاش آن را دارد با ارائه ایده ها و طرح های نوین، گام موثری را در جلب رضایت کارفرمایان بردارد.

ادامه

چاپ افست چیست ؟

by مدیر سایت

روش افست یکی از کارآمدترین روشهای چاپ مجلات است.زینکهای لیتوگرافی عمدتاً ورقه های نازک و قابل انعطاف آلومینیومی هستند که به راحتی قوس برداشته ،خم می شوند .بنابراین می توان آنها را برروی سیلندر ماشین چاپ بست. زمانی که زینک بر روی سیلندر مخصوص خود در ماشین چاپ نصب شد استوانه ای را تشکیل می دهد که نوردهای آب و مرکب به راحتی می توانند به سطح آن برسند. هنگام انجام چاپ به روش افست بر خلاف دیگر روشها نیازی نیست که زینک با کاغذ تماس پیدا کند.

مطالب مرکب خورده از روی زینک به سیلندر دیگری منتقل می شود که با لایه ای از جنس لاستیک پوشیده شده است و به آن سیلندر لاستیک می گویند.سیلندر سوم هم که در کنار سیلندر لاستیک قرار گرفته است و کاغذ را با پنجه های خود می گیرد سیلندر چاپ نام دارد.در این وضعیت ،تصویر و مطالب مرکب خورده از سیلندر لاستیک به روی کاغذ منتقل می شوند.فشار بین سیلندر لاستیک و سیلندر چاپ ،فرایند چاپ را عملی می سازند . این روش چاپ،به نام افست یعنی برگردانده شده معروف است ،زیرا هنگام انتقال مرکب از زینک به لاستیک ،مرکب ناخوانا،یا اصطلاحاً Offset می شوند و سپس بار دیگر هنگام انتقال از لاستیک به مطالب خوانا شده و همچنین از برخورد رطوبت آب با کاغذ جلوگیری می شوند زیرا اگر به سطح کاغذ آب برسد باعث کش آمدن آن خواهد شد.

امروزه کم و بیش همه سیستم چاپ لیتوگرافی به صورت افست انجام می شود و اکثر چاپچی ها هنگامی که از چاپ بحث می کنند به طور خلاصه منظورشان افست است .بعضی از ماشین ها قادرند چند رنگ را برروی کاغذ که فقط چند بار وارد ماشین چاپ می شوند چاپ کنند.انجام چنین کاری به دلیل داشتن سیلندر زینک و سیلندر لاستیک جداگانه برای هررنگ میسر می شود و البته داشتن سیستم مرکب دان و سیستم مرطوب کننده نیز برای هر رنگ لازم است .درماشینهای چند رنگ ،کاغذ به طور مکانیکی از یک واحد چاپ به واحد دیگر چاپ منتقل می شود هرواحد چاپ یک رنگ کار را در خود دارد و با گذشتن کاغذ از زیر هر سیلندر لاستیک،یک رنگ بر روی آن چاپ می شود.این کار در سرعت بخشیدن به روند تولید مجلاتی که دارای تصاویر رنگی هستند کمک بسیاری می کند.

1 نظر

کاپشن مردانهآذر ۱۶ ۱۳۹۶ - پاسخ -

خسته نباشید مرسی به خاطر این وبسایت فوق العاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 8 =